Parki i lasy Katowic

cykl popołudniowych imprez na orientację

Organizator

Stowarzyszenie „Silesia Adventure Sport” zrzesza grupę przyjaciół zajmujących się organizacją imprez sportowych na terenie woj. śląskiego. Do naszych „sztandarowych” wydarzeń należą:


- miejskie rajdy przygodowe, które organizujemy już od 2011 roku. Uczestnicy otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami do których mają za zadanie dotrzeć i wykonać tam określone zadanie, np.: wspinaczka, kajaki, basen, zadanie logiczne. Doskonała okazja aby poznać miasto w nietypowy sposób. 

- cykl zawodów na orientację „Katowice Wieczorową Porą”. Od 2013 roku, przez cztery zimowe miesiące (od listopada do lutego) zapraszamy miłośników wieczornego biegania z mapą w różne dzielnice Katowic. Biegaliśmy już m.in. po Osiedlach: "Gwiazdy", Paderewskiego, Tysiąclecia, Odrodzenia, na Koszutce, Nikiszowcu, po Śródmieściu... Średnia frekwencja na poziomie 250 zawodników! 

Silesia Race – to już poważna impreza spod znaku mapy i kompasu. Trasy piesze, rowerowe i adventure racing. Góry, lasy, jeziora, nieprzespana noc i narastające zmęczenie... W październiku 2016 roku w Kuźni Raciborskiej gościliśmy ponad 250 zawodników. 

Night Biking Katowice – czyli całonocne przejazdy rowerowe kończące się o wschodzie Słońca na jednej z katowickich hałd. Wydarzenie organizujemy od lipca 2013 roku. W miesiącach letnich 2015 roku w przejazdach uczestniczyło nawet 400 (słownie: czterystu) rowerzystów. 

- Tarnogórski Bieg Górski - w kwietniu 2015 roku zorganizowaliśmy pierwszą naszą imprezę stricte biegową. Kilkudziesięciu biegaczy zmierzyło się z "górską" trasą w Parku Repeckim. Na pewno spotkamy się znów w 2016 roku:)


Miejskie rajdy przygodowe:

   

   


Katowice wieczorową Porą:

   

   


Night Biking:

   

   


Silesia Race:

   

   


Silesia Race, wersja beskidzka :)

   

   

Bądź na bieżąco 

z naszymi imprezami. 

Polub nas:).Organizatorzy: